Nabízené služby

Nabízíme komplexní služby v oblasti sportovní výživy, s využitím nejnovějších poznatků laboratorní medicíny.

K analýzám jídelníčku využíváme vlastní počítačový programSportvital Nutrition, který umožňuje hodnotit až 30 složek stravy, včetně jednotlivých minerálů, vitaminů a některých stopových prvkůVyužíváme důsledně evidence-based data, tedy pouze informace prověřené validními medicínskými studiemi a doporučované mezinárodními odbornými autoritami (zejména mezinárodních odborných společností z oblasti sportovní medicíny).

Garantem služeb je Prof. MUDr. Libor Vítek PhD, MBA, klinický biochemik, lékař internista - hepatolog ve Všeobecné fakultní nemocnici 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Působí jako odborný konzultant zejména v oblasti sportovní výživy. Spolupracuje s Českým olympijským výborem v rámci projektu TopTeam, spolupracuje s řadou reprezentantů ČR, včetně medailistů z mistrovství světa a Olympijských her.

Analýza složení těla

Analýza tělesné stavby slouží zejména ke komplexním vyhodnocení Vašich dispozic pro daný sport. Provádíme bioimpedanční vyšetření tělesné sladby spolu s analýzou somatotypu. Hodnocení provádíme v kontextu s Vaším jídelníčkem, který příslušným způsobem upravujeme k dosažení optimálních parametrů.

Chci vědět víc

Nutriční poradenství

  • Provádíme analýzy sportovních jídelníčků s ohledem na energetickou bilanci, vyváženost a skladbu i správné časování příjmu energie ve vztahu k tréninkovým i závodním sportovním aktivitám.
  • Doporučujeme vhodné laboratorní testy k optimalizaci sportovního jídelníčku (analýza krevního obrazu, biochemických parametrů, diagnostika potravinových alergií či intolerancí).
  • Nabízíme i komplexní poradenství v oblasti suplementů sportovní výživy.
  • Navrhujeme speciální sportovní jídelníčky na základě nejnovějších poznatků sportovní medícíny (nutriční trénink, individualizace pitného režimu na základě biochemických analýz potu, optimalizace příjmu výživových doplňků na základě laboratorních vyšetření...)

E.mail: vitek@sportvitalpro.cz

Přednášková činnost

přednášky

Pro sportovní svazy, sportovní kluby i organizátory odborných konferencí a seminářů zajišťujeme přednáškovou činnost v oblasti sportovní výživy, laboratorních vyšetření a lékařské péče pro výkonnostní a vrcholové sportovce.

Zajišťujeme přednáškovou činnost pro Český olympijský výbor, Vysokoškolské sportovní centrum, sportovní svazy v České republice, přednášeli jsme v Dukle Banská Bystrica, ale také na zahraničních univerzitách (Harvard University, University of Massachussetts, University of Birmingham (UK) nebo australská Gold Coast University).

E.mail: vitek@sportvitalpro.cz