Nabízené služby

Nabízíme komplexní služby v oblasti sportovní výživy, s využitím nejnovějších poznatků laboratorní medicíny. Využíváme důsledně evidence-based data, tedy pouze informace prověřené validními medicínskými studiemi a doporučované mezinárodními odbornými autoritami (zejména mezinárodních odborných společností z oblasti sportovní medicíny).

K analýzám jídelníčku využíváme vlastní počítačový program Sportvital Nutrition, který umožňuje hodnotit až 30 složek stravy, včetně jednotlivých minerálů, vitaminů a některých stopových prvků.

Analýza složení těla
  • Analýza tělesné stavby slouží zejména ke komplexním vyhodnocení Vašich dispozic pro daný sport. Provádíme bioimpedanční vyšetření tělesné sladby spolu s analýzou somatotypu. Hodnocení provádíme v kontextu s Vaším jídelníčkem, který příslušným způsobem upravujeme k dosažení optimálních parametrů.
Nutriční poradenství
  • Provádíme analýzy sportovních jídelníčků s ohledem na energetickou bilanci, vyváženost a skladbu i správné časování příjmu energie ve vztahu k tréninkovým i závodním sportovním aktivitám.
  • Doporučujeme vhodné laboratorní testy k optimalizaci sportovního jídelníčku (analýza krevního obrazu, biochemických parametrů, diagnostika potravinových alergií či intolerancí).
  • Nabízíme i komplexní poradenství v oblasti suplementů sportovní výživy.
  • Navrhujeme speciální sportovní jídelníčky na základě nejnovějších poznatků sportovní medícíny (nutriční trénink, individualizace pitného režimu na základě biochemických analýz potu, optimalizace příjmu výživových doplňků na základě laboratorních vyšetření...)
Přednášková činnost

Pro sportovní svazy, sportovní kluby i organizátory odborných konferencí a seminářů zajišťujeme přednáškovou činnost v oblasti sportovní výživy, laboratorních vyšetření a lékařské péče pro výkonnostní a vrcholové sportovce.

Zajišťujeme přednáškovou činnost pro Český olympijský výbor, Vysokoškolské sportovní centrum, sportovní svazy v České republice, přednášeli jsme v Dukle Banská Bystrica, ale také na zahraničních univerzitách (Harvard University, University of Massachussetts, University of Birmingham (UK) nebo australská Gold Coast University).

E.mail: vitek@sportvitalpro.cz